BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelaber 6401356
nr 640 1356
Kandelaber
Nysilver, sent 1800-tal, höjd: 30
måndag 17 maj 2010
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.